Z poniższego tekstu dowiesz się  jakich zasad należy przestrzegać w ramach współpracy z Oriflame. Są to kwestie, których należy się trzymać ze względu na zaakceptowany regulamin współpracy Klubu Oriflame w obszarze mediów cyfrowych i potencjalne konsekwencje prawne.

1. Oznaczenie współpracy z Oriflame

☑ Używaj swojego prawdziwego imienia na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Możesz opisywać swoje stanowisko np. Maria Kowalska, Złoty Dyrektor, Oriflame. Ważne jest również zdjęcie profilowe na którym widać jak wyglądasz, by budować zaufanie. Możesz też korzystać z nazwy Oriflame opisując swoje stanowisko jako Konsultant Oriflame, Niezależny Konsultant Oriflame itd.

☒Współpracując z Oriflame i korzystając z mediów cyfrowych nie można sprawiać wrażenia, że prowadzi się oficjalną stronę należącą do Oriflame. To oznacza, że zakazane jest korzystanie z nazwy Oriflame w adresach stron np. www.zofia-oriflame.pl lub profilu na Facebooku –  np. Oriflame Szczecin, korzystanie z logotypu lub okładki katalogu jako zdjęcia profilowego oraz jakiegokolwiek użycie logotypu Oriflame na blogach i stronach WWW (logotyp może być wykorzystywany w ramach Personal Beauty Store).

2. Sprzedaż

☑Możesz prowadzić sprzedaż bezpośrednią za pośrednictwem wiadomości prywatnych na Facebooku lub mailowych. Za pośrednictwem tych narzędzi możesz kierować swoich klientów do swojego Personal Beauty Store na stronie Oriflame za pomocą spersonalizowanego linku.

☒Nie możesz sprzedawać produktów poprzez sklepy stacjonarne, a także platformy e-commerce takie jak Yandex Market, Amazon, Allegro lub OLX.

3. Social media

☑Jeśli na swoim profilu chcesz opublikować jakąś treść, którą zobaczyłaś na fanpage’u Oriflame lub stronie WWW użyj opcji udostępniania. Staraj się również w ramach aktywności jako konsultantka podkreślać, że Twoje opinie i komentarze nie są stanowiskiem Oriflame.

☒Nigdy nie zapisuj oficjalnych materiałów graficznych Oriflame na dysku, by następnie opublikować je jako swoje grafiki. W ramach dyskusji w mediach społecznościowych lub na forach nigdy nie sugeruj, że Twoja wypowiedź to oficjalne stanowisko Oriflame.

4. Marketing cyfrowy

☑W komunikacji reklamowej staraj się podkreślać, że jesteś Konsultantką Oriflame i prowadzisz niezależną sprzedaż. Wykorzystuj też niszowe słowa kluczowe w reklamach Google oraz grafiki, które nie przekłamują rzeczywistości. Link do swojego Personal Beauty Store skracaj za pomocą takich narzędzi jak bitly.com.

☒Nigdy nie sugeruj, że Twoja reklama Google została wyemitowana przez Oriflame i nie korzystaj w targetowaniu z haseł powiązanych z Oriflame w sposób bezpośredni (Oriflame, NovAge czy Ecollagen). Nie korzystaj również z nieprawdziwych komunikatów i zdjęć pokazujących efekty wykorzystania kosmetyków. Złamanie którejkolwiek z powyższych zasad może skutkować skreśleniem z listy Klubowiczów.