W poniższym artykule znajdziesz kilka zasad oraz przeciwskazań dotyczących tworzenia materiałów graficznych do mediów społecznościowych.

1. Dopasuj wymiary

Każda platforma społecznościowa wymaga innych wymiarów grafik, aby były jak najbardziej czytelne. Warto też pamiętać, żeby pliki były zapisywane w formacie .png.

  • Zdjęcie w tle na Facebooku – 820×312 pikseli.
  • Zdjęcie profilowe na Facebooku – kwadratowa grafika o wymiarach 400×400 pikseli.
  • Zdjęcie do postu na Facebooku – kwadratowa grafika o wymiarach 800×800 pikseli lub prostokątna dopasowana do urządzeń mobilnych w rozmiarze 714×476 pikseli.
  • Zdjęcie na Instagram – kwadratowa grafika o wymiarach 1200×1200 pikseli w celu uzyskania najlepszej jakości.
  • Zdjęcia na Twittera – prostokątna grafika o wymiarach 1024×512 pikseli.

2. Zadbaj o czytelność

Grafiki powinny zwracać uwagę i być miłymi dla oka, dlatego nie przesadzaj z kolorystyką i ilością tekstu. Poniżej możesz zobaczyć dwa przykłady grafik produktowych. Jest widoczna różnica pomiędzy ilością komunikatów na grafikach i ich wykonaniem.

Jeśli szukasz prostego narzędzia do tworzenia grafik, możesz skorzystać z Canva.com, które posiada bazę szablonów wraz z dopasowanymi polami tekstowymi.

3. Korzystaj ze zdjęć do których masz prawa

Zdjęcia do publikacji w mediach społecznościowych możesz kupić na stronach takich jak Fotolia, iStock lub Shutterstock. Możesz też wykorzystać darmowe fotografie z Unsplash lub LibreStock. Będą to jednak fotografie do wykorzystania w innych celach niż promocja produktów.

Zdjęcia produktowe możesz wykonać sama (z użyciem aparatu i lamp lub telefonu komórkowego), udostępnić z profilu Oriflame (nie zapisuj zdjęć i nie publikuj ich jako swoich, ponieważ jest to niezgodne z prawem oraz regulaminem Facebooka oraz Instagrama) lub wykorzystaj fotografie udostępniane przez nas w każdym kolejnym katalogu w ramach pakietu contentowego, który znajdziesz w materiałach do pobrania na naszej stronie.

4. Zachowaj spójność

Staraj się, żeby udostępniane przez Ciebie materiały zawierały podobne wizualnie elementy – kolorystyka, oświetlenie, fonty napisów, akcesoria, tła oraz filtry Instagrama. Zbyt duża różnorodność publikowanych materiałów może sprawić, że Twoi odbiorcy przestaną śledzić Twoje profile społecznościowe.