Każdy profil na Instagramie ma tzw. „wall”, czyli tablicę, na której znajdują się wszystkie opublikowane posty (podobnie jak na Facebooku) oraz miejsce na relacje – ukryte pod zdjęciem profilowym. Te relacje nazywamy właśnie InstaStories. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak je tworzyć i wykorzystywać.

Jeśli zdjęcie profilowe otoczone jest różową ramką, to znaczy, że InstaStory jest dostępne. Kliknij, aby obejrzeć!

Tworzymy pierwsze InstaStory

Najlepiej zrozumiesz, na czym polega ten format, jeśli zobaczysz, jak opublikować swoją pierwszą relację. Spróbuj z poniższą instrukcją:

 

  1. Otwórz aplikację i kliknij w miniaturę swojego zdjęcia profilowego (podpisanego „Twoja relacja”, z widocznym plusikiem).
  2. Naciśnij biały, okrągły przycisk na środku ekranu i już! Zdjęcie gotowe, a jeśli chcesz nagrać krótki film, wystarczy, że przytrzymasz przycisk dłużej.
  3. Udostępnij swoją relację i zbieraj reakcje 🙂

 

Edycja relacji

Jeśli chcesz, możesz rozbudować relację, nakładając na nią grafikę, tekst, gif czy inne interaktywne elementy. Przejrzyj dostępne opcje przed publikacją swojego InstaStory, klikając w ikony edycji, w prawym, górnym rogu.

 

Liczy się czas

Cokolwiek opublikujesz w formie InstaStories – zdjęcia czy film ­– musisz wiedzieć, że Twoja relacja po 24 godzinach zniknie. W ciągu doby możesz dodać wiele relacji. Będą one wyświetlać się użytkownikom jedna po drugiej. W InstaStories liczy się czas – Twoje historie powinny opisywać rzeczywistość tu i teraz, być ciekawe i związane z aktualnymi wydarzeniami.

 

InstaStories a wsparcie biznesu

Wykorzystaj potencjał relacji, by powiedzieć swoim obserwatorom – klientom i innym klubowiczkom, co ciekawego wydarzyło się danego dnia. Dzisiaj jest premiera nowego katalogu? Zaprezentuj go w InstaStories! A może chcesz pokazać fanom, jak wygląda najnowsza pomadka The One w imprezowym wydaniu? Albo chcesz pozdrowić dziewczyny ze szkolenia Oriflame? Takie okazje świetnie nadają się na materiał do publikacji i pomogą zwiększyć świadomość o produktach i możliwościach Oriflame.

 

Wyróżnione relacje

Niektóre InstaStory mogą być dla Ciebie wyjątkowo ważne. Jeśli nie chcesz, aby dana relacja zniknęła po dobre – musisz ją wyróżnić. Wystarczy, że po publikacji klikniesz „wyróżnij” w prawym, dolnym rogu posta. Wyróżnione relacje wyświetlają się później nad tablicą i łatwo do nich wrócić.

Dla porządku możesz też stworzyć kategorie wyróżnonych InstaStories. Zainspiruj się profilem „oriflamepoland” – mamy tam sekcję „PięknaTakJakChcę”, gdzie znajdują się wyłącznie materiały na temat naszego kanału na YouTubie lub „Wellness”, gdzie zobaczymy tylko produkty z tej kategorii.