Prowadząc biznes w Internecie trzeba pamiętać, że wszystkie nasze działania kształtują nasz wizerunek. Dlatego Oriflame przygotowało 10 zasad, którymi powinny kierować się konsultantki podczas prowadzenia działań marketingowych w Internecie.

1. Codziennie sprawdzaj pocztę

Jeśli nie spodziewasz się żadnych wiadomości sprawdzaj swojego maila przynajmniej raz dziennie. W ten sposób niczego nie przeoczysz, a komunikacja przebiegnie sprawnie.

2. Nie spamuj

Pamiętaj, że nikt nie lubi zbyt wielu wiadomości, a skrzynka pocztowa to nie okno komunikatora. Pisz maile tak, by zawrzeć w nich możliwie wszystkie informacje i pytania.

3. Pisz zwięzłe maile

Szanuj czas swój i swoich kontrahentów, którzy nie muszą mieć czasu (lub możliwości) przeczytać długiego maila. Jeśli musisz cytować – wybieraj krótkie, konkretne fragmenty.

4. Nie wysyłaj za dużych załączników

Skrzynki odbiorcze mają ograniczone pojemności. Twój klient z pewnością doceni, gdy Twój mail nie „zapcha” mu skrzynki. Przesyłając duże załączniki decyduj się raczej na strony wyspecjalizowane w transferze danych np. WeTransfer lub podobne.

5. Korzystaj z komunikatorów „z głową”

Chociaż rozmowa z klientem przez komunikator jest zazwyczaj nieformalna, nie oznacza że możesz nie dbać o jakość wiadomości. Stosuj poprawne formy gramatyczne, zachowuj interpunkcję i unikaj emotikon (lub używaj ich niewiele).

6. Dbaj o kulturę na forach

Pamiętaj, że wszystkie wiadomości które po sobie zostawiasz na forach internetowych wpływają na wizerunek Twój i całego Oriflame. Dbaj o jakość każdej swojej wiadomości.

7. Nie trolluj i nie karm trolli

Nie daj się sprowokować, nie prowokuj innych i nie daj się wciągnąć w bezowocne, internetowe dyskusje. Możesz na nich tylko stracić.

8. Dbaj o jakość, a nie ilość swoich reklam

Tworząc kampanię reklamową skup się na tworzeniu wpadajacych w oko kreacji i zainwestuj w ich promocję, zamiast zalewać klientów masą gorzej wyglądających reklam. Przytłoczony Twoją komunikacją klient prawdopodobnie straci zainteresowanie tym, co chcesz mu sprzedać.

9. Zawsze zachowuj kulturę

Nawet jeśli ktoś wyprowadzi Cię z równowagi lub zostawi niekulturalny komentarz – reaguj rozsądnie. Nigdy nie odpisuj, gdy jesteś zdenerwowana i zawsze odpowiadaj kulturalnie.

10. Korzystaj z Internetu i pozwól korzystać innym

Prowadząc konwersację z innymi internautami, nie poprawiaj ich i zwracaj uwagi na drobne błędy. Dzięki temu nie narazisz się na atak trolli i Internet stanie się przyjemniejszym miejscem.