Dobrze wiemy o tym, że praca w Oriflame daje rozmaite możliwości rozwoju i mogą się w niej odnaleźć właściwie wszyscy – licealiści, mamy, dojrzalsze osoby. Facebook jest bardzo przydatnym narzędziem do poszerzania sieci kontaktów (klientów i członków Klubu Oriflame). Ponadto znacząco ułatwia nam zadanie, ponieważ zrzesza osoby o określonych zainteresowaniach w grupach. Jedyne, co musisz zrobić, to dołączyć do wybranej grupy i zacząć działać!

Kontakt z osobami z grup na Facebooku – ogólne zasady:

  1. Znajdź grupy, które tematycznie pasują do Oriflame.
  2. Po dołączeniu do nich zawsze zacznij od zapoznania się z jej regulaminem – nie chcesz przecież, żeby administratorzy usunęli Twój post.
  3. Pisz zwięźle i tak, by zainteresować odbiorców, od razu zachęcić jakąś korzyścią. Np. w grupie osób szukających dorywczej pracy możesz napisać „Jeśli jesteś studentem i szukasz pracy, która pozwoli Ci swobodnie kontynuować naukę, napisz do mnie na priv.”
  4. Możesz postować na wallu lub pisać prywatne wiadomości do użytkowników danej grupy. W obu przypadkach zachowaj profesjonalny język wypowiedzi. Nie bądź nachalna ­– to będzie działało na niekorzyść marki. Bądź rzeczowa i uprzejma. Nie składaj nierealnych obietnic i dziel się własnym doświadczeniem – prawda najlepiej sprzedaje.
  5. Poszerzaj swój zasięg. Dzięki mediom społecznościowym z łatwością utrzymasz kontakt z osobami z innych miast.

 

Zainspiruj się! Jakie grupy warto odszukać?

 

Grupy z ofertami pracy

Dopasuj treść posta do charakteru danej grupy np. jeśli jest to miejsce dla studentów – podkreśl, że można łączyć pracę z nauką. Nie wprowadzaj nikogo w błąd, składając nierealne obietnice. Zawsze miej na uwadze regulamin danej grupy i dobry wizerunek marki Oriflame.

 

Grupy kosmetyczne

Tych jest wyjątkowo dużo – od grup poradniczych i sprzedażowych, po te zrzeszające wizażystki, które dzielą się swoimi doświadczeniami. A która wielbicielka kosmetyków nie chciałaby kupować ich ze stałą zniżką? Możesz też zachęcić dziewczyny darmowymi szkoleniami Oriflame, na których rozwiną swoją kosmetyczną wiedzę.

 

Grupy dla mam

Mamy często dążą do tego, aby jednocześnie dbać o siebie i swoją rodzinę oraz by mieć pracę, która pozwoli im bez wyrzeczeń opiekować się dziećmi. Oriflame odpowiada na obie potrzeby. Zachęć mamy pracą z domu, w elastycznych godzinach, z bezpłatnym cyklem szkoleń, na które będą mogły zabrać swoje maluchy.

 

Grupy związane z wellness i zdrowiem

Odchudzanie? Zdrowe żywienie? Fitness? To bardzo popularne tematy, wokół których zawiązuje się coraz więcej grup. Niech ich użytkownicy dowiedzą się, jak wielką moc mają produkty Wellness by Oriflame np. na bezpłatnym webinarze 😉