Świetny kontakt z klientką i merytoryczna rozmowa to filary efektywnej sprzedaży. Ale są sposoby, by jeszcze skuteczniej zwiększyć zainteresowanie klientek produktem. Odkryj siłę video contentu i sprawdź, dlaczego jest prostą drogą do sukcesu. 

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Czym jest video content?
 • Dlaczego video content jest skutecznym narzędziem sprzedażowym?
 • Skąd czerpać inspirację do video contentu w branży beauty?
 • Jak używać istniejących materiałów do zwiększenia swojej sprzedaży?

Czym jest video content?

Żyjemy w kulturze obrazkowej i to, co najlepiej trafia do świadomości odbiorców, to treści wizualne – zwłaszcza ruchome, jak video. Video content to nic innego, jak materiały filmowe, które twórcy i marki publikują w sieci, z nadzieją na dotarcie do jak największej liczby widzów. 

Video content jako narzędzie sprzedażowe

Istnieje wiele powodów, dla których treści video są skutecznym narzędziem sprzedażowym: 

 • Czas odbiorcy

Widząc długi artykuł, wielu odbiorców rezygnuje z czytania treści lub jedynie pobieżnie ją przegląda. Video jest sposobem, by przykuć uwagę użytkownika na dłużej. 

 • Przyswajanie informacji

Odpowiednio przygotowane video pozwala odbiorcy łatwiej i szybciej zapamiętać informacje. Film umożliwia także prezentację większej ilości treści w krótszym czasie niż tekst. 

 • Praktyczne oblicze produktu

Video w branży beauty ma szczególnie dużą przewagę nad tekstem czy nawet zdjęciem. Prezentacja kosmetyków „na żywo” pozwala natychmiast zaobserwować większość ich właściwości. Ponadto osoba, która przedstawia produkt nadaje marce i jej produktom ludzkie oblicze, co trudno osiągnąć za pomocą suchego tekstu. 

 • Emocje a podejmowanie decyzji

Wszystkie wyżej wymienione punkty wpływają na podejmowanie decyzji zakupowych. Dłuższy czas poświęcony danej tematyce i jej lepsze zrozumienie budują zaangażowanie i świadomość o produkcie. Emocje są ostatecznym motywatorem, a video, na którym widzimy uśmiechniętą osobę prowadzącą, w ładnym otoczeniu, często z muzyką w tle, ma o wiele większe szanse na wywołanie pozytywnych emocji odbiorcy niż tekst. 

Video content a branża beauty

Dobrych praktyk tworzenia video contentu w branży beauty można nauczyć się np. od najlepszych vlogerów, którzy wiodą prym na YouTubie. Oni świetnie wiedzą, jak zaprezentować produkt, jednocześnie pokazując jego zastosowanie. Dbają też o jakość materiału – tworzą atrakcyjne otoczenie, pilnują oświetlenia i dźwięku. Chcąc zwiększyć swoją sprzedaż produktów Oriflame, możesz samodzielnie stworzyć np. tutorial makijażowy i udostępnić go w sieci. 

Wykorzystywanie video do wzmocnienia sprzedaży

Jeśli tworzenie własnych treści video to zbyt duże wyzwanie, możesz wykorzystać content stworzony przez Oriflame. Na kanale „Piękna tak jak chcę” w serwisie YouTube znajdziesz tutoriale z pięcioma wyjątkowymi ekspertami Oriflame, z różnych dziedzin beauty. Wiesz już, jaką moc ma video – pokaż nasze tutoriale swoim klientkom! 

Masz wiele możliwości:

 • Udostępniaj tutoriale Oriflame w swoich mediach społecznościowych. Wystarczy kliknąć „UDOSTĘPNIJ” pod filmem. 
  pastedGraphic.png
 • Udostępniaj tutoriale z własnym komentarzem – dodając coś od siebie, zachęcisz odbiorców do dyskusji. Im większe zaangażowanie, tym lepiej!
 • Polecaj klientkom kanał „Piękna tak jak chcę” lub wybrany tutorial w rozmowach telefonicznych i online. Pamiętaj, że dodatkowo warto wysłać link do video w prywatnej wiadomości.
 • Prezentuj klientkom wybrane tutoriale podczas wspólnych spotkań. 
 • DLA PRAWDZIWYCH KOSMETYKOMANIACZEK: umów się z klientką na sesję makijażową na podstawie obejrzanego tutorialu. Trudno o lepszą prezentację produktu, prawda? 🙂