Czy Instagram może być narzędziem pomocnym w zdobywaniu klientów? Zdecydowanie tak! Wiele firm na całym świecie z powodzeniem zrzesza fanów na swoich profilach. Sprawdź, co musisz wiedzieć, żeby zacząć rozwijać w sieci swoją działalność z Oriflame.

Czym jest Instagram

Instagram to aplikacja oparta przede wszystkim na komunikacji wizualnej. Tutaj bardziej od treści pisanych liczą się zdjęcia i filmy. Dzięki nim możemy przenieść się na chwilę do świata osoby lub marki, której profil oglądamy. Podróżnik będzie zachwycał nas zapierającymi dech krajobrazami, a profil związany z kosmetykami… jak myślisz, co powinno się na nim znaleźć?

 

Profil w stylu Oriflame

Tworząc profil związany z produktami Oriflame, warto oddać w nim charakter naszej marki. Zdjęcia powinny być bardzo kobiece i naturalne. Co najlepiej fotografować? Od produktów w efektownej aranżacji, po efekty, jakie można osiągnąć dzięki kosmetykom – np. pięknie umalowane oczy. Jeśli chcesz, możesz nagrywać też filmy, w których zaprezentujesz, jak robisz ulubiony makijaż. Puść wodze wyobraźni!

 

Pomysł na posty

Zauważ, że posty na Instagramie zawsze wyświetlają się w kwadratowych kaflach – po 3 w każdym rzędzie. Umożliwia to stworzenie rozmaitych kompozycji. Przykładowo na oficjalnym profilu „oriflamepoland” publikujemy 12 postów w katalogu, a każdy z nich ma ten sam kolor przewodni. Takie rozwiązanie zapewnia czytelną komunikację i efektowny wygląd – profil będzie stopniowo tworzony przez kolejne kolorowe „dwunastki”. Twój profil na Instagramie również powinien mieć zachowaną spójność. Możesz to osiągnąć np. poprzez używanie zawsze tego samego filtru lub uważne planowanie kolorów w swoich kadrach.

 

12 postów z jednego katalogu na profilu oriflamepoland na Instagramie

 

Jak zrobić dobre zdjęcie

Zdjęcia powinny być ostre, mieć jak najlepszą jakość i jak największą rozdzielczość. Pamiętaj: estetyka na Instagramie jest najważniejsza. Zadbaj o kompozycję, nie fotografuj zbyt wielu produktów na raz. Stwórz bohatera pierwszego planu i wokół niego buduj historię. Korzystaj z przedmiotów, których używasz na co dzień – ale tylko jeśli pasują do zdjęcia. Może to być np. pudełko na biżuterię czy Twoja toaletka. Klimat zdjęcia tworzą nie produkty, a ich aranżacja, otoczenie i tło. Im bardziej zdjęcia będą spójne wizualnie na łamach całego profilu, tym będzie on bardziej atrakcyjny i chętniej obserwowany.

 

Czym są hasztagi

Mimo że na Instagramie najważniejsze są zdjęcia, możesz dodawać opisy do postów. Warto uwzględnić w nich emotikony i hasztagi. Pomagają one użytkownikom znajdować interesujące treści na platformie. Dopisuj więc hasztagi związane z tematyką publikowanej treści i pomóż nowym obserwatorom odnaleźć swój profil! Przykładowo, jeśli publikujesz zdjęcie z czerwoną szminką na ustach przed wyjściem na imprezę, dopisz #szminka #pomadka #makijażwieczorowy #piękneusta. Pamiętaj: między hasztagami nie stawiamy znaków interpunkcyjnych!

 

Kiedy zaczniesz korzystać z Instagrama, szybko sama zorientujesz się, jak wyglądają najchętniej obserwowane profile i jakie są najpopularniejsze hasztagi. Warto uczyć się od innych! Zacznij od śledzenia oficjalnego profilu „oriflamepoland” oraz globalnego „oriflame”.