Video content to superpomocne narzędzie sprzedażowe. O tym, dlaczego filmy tak bardzo angażują klientów pisaliśmy już w artykule Jak używać video contentu do wzmocnienia swojej sprzedaży. Tym razem podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać tutoriale Oriflame w codziennym kontakcie z klientkami.

Na kanale „Piękna tak jak chcę” znajdziesz tutoriale z zakresu: makijażu, pielęgnacji i stylizacji włosów, skin care’u, stylizacji i wellness – możesz więc idealnie dopasować film do zainteresowań każdej z klientek!

 

1. Udostępniaj linki
Z pewnością z wieloma klientkami masz kontakt w mediach społecznościowych. Możesz przesłać wybranej osobie link do konkretnego tutorialu i zachęcić do obejrzenia. W ten sposób klientka ma szansę zobaczyć produkty „w akcji” i zainspirować się do zamówienia kosmetyków z filmu.

 

2. Zorganizuj pokaz dla kilku osób
Czy zdarza Ci się prezentować nowy katalog kilku osobom naraz? Zorganizuj spotkanie np. w kawiarni dla 3-4 klientek i zrób im pokaz wybranego tutorialu. Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie produkty z filmu – w ten sposób dziewczyny zobaczą je na żywo i jednocześnie dowiedzą się, jak wykorzystuje je ekspert Oriflame.

 

3. Odtwórz tutorial z klientką
Pamiętaj, że w oczach swoich klientek to Ty jesteś ekspertką! Zrób prezent swoim najlepszym klientkom i odtwórz z nimi jeden z tutoriali na indywidualnym spotkaniu. Przykładowo możesz wykonać któryś z makijaży Anny Orłowskiej, Sylwi Sajchty czy Marty Parciak lub uczesać klientkę jak Tymoteusz Pięta. Wystarczy, że będziesz miała przy sobie kosmetyki z wybranego filmu, pozytywne nastawienie i wszystko na pewno pójdzie po Twojej myśli!